Drążenie elektrodami grafitowymi

Dogłębna wiedza firmy REGFORM na temat procesu EDM opiera się na wieloletniej produkcji elektrod do różnych zastosowań. W rzeczywistości nasz zakres doświadczeń, obejmujący zarówno elektrody miedziane jak i grafitowe.

Zrozumienie właściwości i charakterystyki działania różnych materiałów EDM pozwala nam wyprodukować najbardziej precyzyjną elektrodę grafitową do tego zadania. 

Dlaczego elektrody grafitowe?

Grafit jest obecnie najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji elektrod EDM na świecie. Ponad 70% światowego rynku używa obecnie elektrod grafitowych do EDM. Dzięki naszemu bogatemu asortymentowi materiałów grafitowych możemy szybko wyprodukować elektrody w dowolnym wymaganym gatunku. Zalet grafitu nad miedzią podczas produkcji elektrod EDM jest wiele, do tych zalet należą:

  • Grafit jest w stanie osiągnąć zużycie elektrody mniejsze niż 1% w stosunku do głębokości skrawania, pracując przy bardziej agresywnych parametrach maszyny. Oznacza to, że w przeciwieństwie do miedzi, wysokie natężenie prądu i dłuższe czasy pracy faktycznie chronią elektrodę grafitową.
  • Elektrody grafitowe drobnoziarniste są w stanie zapewnić wykończenie powierzchni podobne do miedzi, oferując jednocześnie znacznie większe prędkości i znacznie zmniejszone zużycie elektrod.
  • Grafit jest produkowany z szerokim zakresem właściwości materiałowych, co umożliwia dopasowanie właściwości materiału elektrody do zastosowania EDM.
  • Dzięki skróceniu czasu obróbki i szybkości cięcia, krótszemu czasowi produkcji elektrod, krótszym czasom obróbki elektroerozyjnej i lepszej przepustowości obrabiarek elektroerozyjnych można uzyskać znaczne oszczędności kosztów, wybierając grafit zamiast miedzi.

Dlaczego REGFORM?

Elektrody grafitowe są starannie wykonane, aby spełniać bardzo specyficzne parametry. Obejmują one poziom szczegółowości, wytrzymałość materiału, odporność na zużycie, szybkość obróbki, wykończenie powierzchni i koszt. Produkujemy elektrody najwyższej jakości:

  • Duże elektrody grafitowe
  • Grafitowe elektrody do żeberek
  • Pręty i rury grafitowe
  • Grafitowe elektrody sześciokątne i ośmiokątne

Comments are closed.

Translate